Virtuālās izstādes

Laikā, kad ierastā ikdienas dzīve ir dažādu ierobežojumu pilna un trūkst baudāmu iespaidu ārpus mājas sienām, vēlamies dāvāt iespēju mūsu apmeklētājiem “attālināti” aplūkot Jelgavas. Sv. Trīsvienības baznīcas tornī eksponētās mākslas izstādes. Tā ir iespēja konkrētu eksponētu izstādi aplūkot, ja arī nav gadījies mūs apciemot arī ārpus ierobežojumu laika.


Izstāde bija apskatāma Torņa izstāžu zālē no 01.12.2020- 31.07.2021

Maija Nora Tabaka dzimusi 1939. gada 5.novembrī Jelgavā. 1969. gadā māksliniece pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu un kopš 1970. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. 2000.gadā apbalvota ar Triju zvaigžņu ordeni, 2008.gadā saņēmusi Latvijas Republikas Kultūras ministrijas gada balvu par mūža ieguldījumu nacionālās kultūras kopšanā. 2021.gadā māksliniecei piešķirta Purvīša balva par mūža ieguldījumu Latvijas mākslā.

Maija Nora Tabaka ir viena no mūsdienu ievērojamākajām latviešu gleznotājām, kura prot atvērt skatītāju sirdis uz skaistumu, iekšēju pacilātību un apgarotību. Mākslinieces daiļrades cienītāji labprāt uzturas gleznotājas košo krāsu pasaulē, kur valda harmonija un labsirdība, neapvaldīta fantāzija un dzīvesprieks un kur sapņi un īstenība pastāv vienlaikus.

Izstāde bija apskatāma Torņa izstāžu zālē no 04.06.-29.07.2021

Grafiķe un gleznotāja Lolita Zikmane dzimusi 1941. gada 4. jūnijā Rīgā, taču kopš 1966.gada dzīvo Jelgavā. Māksliniece beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratīvās tēlniecības nodaļu un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu. Strādājusi par zīmēšanas skolotāju Jelgavas Mākslas skolā. Grafiķe saņēmusi ievērojamus starptautiskus apbalvojumus –otro galveno prēmiju IV Tallinas grafikas triennālē, prēmiju VI starptautiskajā grafikas triennālē „Intergrafika” Berlīnē, vienu no trim galvenajām prēmijām I Baltijas republiku grāmatu mākslas triennālē “Viļņa–81” un citas.

Lolitas Zikmanes izstāde veltīta mākslinieces 80 gadu jubilejai un krāšņajiem darbiem, kas tapuši pēdējo gadu laikā. Izstādē redzamās gleznas radītas, iedvesmojoties no Jelgavas novada un apkārtnes, kā arī Sīkraga dabas skaistuma.