Pieejams tūrisms Jelgavā

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) ir izveidojis apkopojumu par tūrisma iespējām cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.


Materiālā iekļauta informācija par vides pieejamību cilvēkiem ratiņkrēslos, vājredzīgiem vai neredzīgiem cilvēkiem, kā arī cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. Jelgavas centrālajā daļā ietvēs ir īpaši  iestrādātas joslas, kas atvieglo orientēšanos vidē, luksofori ir aprīkoti ar skaņas signālu, kā arī gājēju pārejās un iebrauktuvēs ir īpaši pazeminājumi, kas atvieglo ielu šķērsošanu. Apkopojumā “Pieejams tūrisms” ceļotāji var atrast vietas, kur cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem var baudīt atpūtu dabā, piemēram, Pasta sala un Šamota skulptūru parks, J.Čakstes bulvāris, Ozolskvērs un citi parki. Tāpat materiālā ir iekļauti Jelgavas ievērojamākie apskates objekti, kuri ir aprīkoti ar ratiņkrēslu pacēlāju vai liftu, atbilstošām labierīcībām vai audio gidu iespējām - Jelgavas Reģionālais tūrisma centrs un Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis, Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejs, Jelgavas pils muzejs, Ugunsdzēsības ekspozīcija un citi. Aizraujošs piedāvājums ir uzņēmumam Karameļu darbnīca, kur ekskursijas un karameļu tapšanas paraugdemonstrējumu laikā tiek iesaistītas garšas, taustes un smaržas maņas, tāpēc apmeklējums ir īpaši piemērots neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem.

Apkopojumā ietverta informācija arī par kultūrvietām ar pieejamu vidi, kur cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem var baudīt koncertus, teātri un dažādus priekšnesumus. Brīvdabas koncertzālē "Mītava" cilvēkiem ratiņkrēslos pieejama atsevišķa nobrauktuve līdz skatītāju zālei. Jelgavas kultūras nama skatītāju zālē ir paredzētas vietas skatītājiem ratiņkrēslos. Arī kultūras nams "Rota" ir piemērots cilvēkiem ratiņkrēslos.

Materiālā iekļauta informācija arī par Jelgavas kafejnīcām un restorāniem, kur ir ērta piekļūšana cilvēkiem ratiņkrēslos, kā arī piemērotas labierīcības.

Informācija par Jelgavas tūrisma objektiem un vides pieejamību cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem šeit.