Jelgavas reģionālā tūrisma centra (JRTC) veidotajā izstādē “Atjaunotajam Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornim – 15” skatāmas foto liecības un pieredzes stāsti par Torņa vēsturi, atjaunošanu, darbības pirmsākumiem un tajā iesaistītajām personībām. Ar savām atmiņām un pieredzes stāstiem dalījušies torņa vēstures izpētes un atjaunošanas procesā nozīmīgi cilvēki. Viņu vidū ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors un grāmatas «Versija par Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcu» autors Ojārs Spārītis, Torņa atjaunošanas darbu pirmsākuma virzītājs un organizētājs, kā arī pēc atmodas atjaunotās Jelgavas Latviešu biedrības vadītājs Paulis Rēvelis, Torņa atjaunošanas projekta autors arhitekts Artūrs Lapiņš, atjaunošanas projekta vadītāja Ilga Līvmane, Jelgavas reģionālā tūrisma centra pirmā vadītāja Anda Iljina un Tūrisma informācijas nodaļas izveidotāja Vita Ziemele, kā arī Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja direktore Gita Grase un Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītājs Māris Brancis.
JRTC Torņa ekspozīciju un apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Vineta Reknere atzīst: “Šobrīd Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis ir pašsaprotama Jelgavas panorāmas dominante un viens no apmeklētākajiem tūrisma objektiem Jelgavā, taču tā atjaunošana no kara postījumiem un pēc padomju okupācijas aizmirstības nenotika nedz vienā dienā, nedz pati no sevis. Vērienīgajā un laikietilpīgajā rekonstrukcijas procesā piedalījās dažādu jomu pārstāvji. Tie bija cilvēki, kurus vienoja pārliecība, ka ir svarīgi saglabāt mūsu kultūrvēstures mantojumu, vienlaikus to veidojot par Jelgavas attīstības un izaugsmes simbolu.”
Izstāde izvietota Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa kāpņu laukumos un ir apskatāma, iegādājoties ieejas biļeti tornī. Izstāde apmeklētājiem pieejama līdz 31. decembrim.
Informāciju sagatavoja
Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde
"Jelgavas reģionālais tūrisma centrs"