Zaļenieku (Zaļā) muiža

Zaļenieku muižas hercoga medību pils ir unikāls Kurzemes hercogistes 18. gs. arhitektūras paraugs. Ēka ir relatīvi labi saglabājusies, nav degusi un postīta. Ēkas nozīmīgākie vēsturiskie interjeri veidojušies 18. gs. otrajā pusē un 19. gs., neraugoties uz zudumiem 20. gs. otrajā pusē un pārbūvēm, ēkā ir ievērojams skaits arhitektoniski nozīmīgu orģinālelementu, kas citviet Latvijas muižās ir retums.

No 18. gs. interjera apdares saglabājušās griestu dzegas otrā stāva zālēs, vestibila velvēto griestu apdare, parketa fragmenti dažās telpās u.c. Zem vēlākā krāsojuma kārtām centrālajā zālē saglabājušies unikāli sienu gleznojumi. Uz 19. gs. interjera pārveidojumiem attiecināmi griestu gleznojumi, kuros attēlotas iluzoras kasetes ar ampīra un renesanses motīviem, kāpņu margu balustri un no marmora būvētais jaunrokoko stila kamīns.

Muižas parks sajūsmina ar savu mierīgo, kluso un noslēpumaino noskaņu.

Šobrīd Zaļenieku muižā atrodas Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola. Tā piedāvā arī nakšņošanas iespējas dienesta viesnīcā.

Darba laiks

Iepriekš piesakoties pa tālr. 22043531.

Cenas

  • Ekskursijas maksa pieaugušajiem 3,00 EUR, skolēniem, senioriem 1,50 EUR*
  • Ģimenes biļete 6,00 EUR

*Cenā iekļauta pils apskate gida pavadībā un Restauratoru nama apskate. Ekskursijas ilgums 1-2 stundas.

Jaunums!

Restauratoru nama apskate un aktīva līdzdarbošanās.

 

 

Jelgavas nov., Zaļenieku pag., Zaļenieki, "Pils"
22043531
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, EN
Darba laiks – pēc iepriekšējas pieteikšanās
Pieaugušie 3.00; Bērni 1.50; Skolēni ; Studenti ; Pensionāri ; Ģimenes biļete
Konferenču telpas
Ģimenēm ar bērniem
Pieejams gids
Auto stāvvieta
Labierīcības