Piekļūstamības paziņojums

Piekļūstamības paziņojums


Tīmekļvietne www.visit.jelgava.lv šobrīd daļēji atbilst Ministru kabineta noteikumu Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" prasībām.

JRTC oficiālājā tūrisma tīmekļvietnes www.visit.jelgava.lv izstrādē ir izmantotas dažādas tehnoloģijas, lai saturu padarītu pieejamāku pēc iespējas plašākam lietotāju lokam.

Teksta izmēru maiņa

Šajā tīmekļvietnē ir iestrādāti 8 dažādi teksta izmēri. Teksta izmēru var mainīt sekojošos lielumos:

 • 110%
 • 120%
 • 133%
 • 150%
 • 170%
 • 200%
 • 240%
 • 300%

Kontrasta maiņa

Šī tīmekļvietne ļauj lietotājiem iegūt lielāku attēla kontrastu, mainot satura krāsas.

Navigācija ar tastatūru

Tīmekļvietne ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru. Pārvietoties pa tīmekļvietni iespējams, nospiežot tabulācijas taustiņu SPACE, kas atļauj kustību uz leju. Pārvietojoties uz augšu vai uz leju var izmantot arī bultiņas uz tastatūras. Taustiņš TAB, kas, visbiežāk, atrodas klaviatūras kreisajā pusē, ļauj pārvietoties pa aktīvajām teksta pogām, savukārt, taustiņš ENTER ļauj apstiprināt izvēli un pārvietoties uz sadaļu. Katra taustiņa nospiešanas reize pārvieto kursoru uz lapas nākošo elementu, piemēram, saitēm uz lapai būtiskām pogām. Fokusēto elementu izceļ ierāmēts lodziņš. Lai aktivizētu šo elementu (t. i., "noklikšķinātu uz tā"), nospiediet taustiņu ENTER. Pārvietošanās ar TAB taustiņu ir iespējama no kreisās uz labo pusi un uz leju, pēc kārtas iezīmējot katru aktīvo teksta pogu.

Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

Dažas sadaļas šajā tīmekļvietnē var nebūt pilnībā piekļūstamas. Piemēram:

 • vairāki dokumenti ir PDF formātā, kas nav piekļūstami ar palīgprogrammatūrām;
 • sadaļām nav nodrošināta "viegli lasīt" funkcionalitāte.

Alternatīvas satura piekļūstamībai

Ja ir nepieciešams saturs citā formātā, sazinieties ar mums, zvanot uz tālruni 63005445 vai 63005447, vai rakstot e-pasta vēstuli uz adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., norādot:

 • Saiti uz nepiekļūstamo saturu (URL);
 • Kontaktinformāciju: vārds, uzvārds, e-pasta adrese uz kuru nosūtīt informāciju;
 • Formātu, kādā sagatavot informāciju (piemēram, audio CD, piekļūstams PDF).

Ziņas par piekļūstamības paziņojuma sagatavošanu

Pirmreizēji sagatavots 2021. gada 06. decembrī;

Atkārtoti izvērtēts 2022. gada 30. decembrī;

Atkārtoti izvērtēts 2024.gada 17.janvārī.

Atsauksmēm un saziņai

Ja rodas kādas problēmas, kas nav uzskaitītas šajā lapā, būsim pateicīgi, ja par nepilnībām sazināsieties ar Jelgavas reģionālo tūrisma centru, zvanot: 63005445 vai 63005447, vai rakstot e-pasta vēstuli uz adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai nosūtot vēstuli uz adresi: Akadēmijas iela 1, Jelgava, LV-3001.

Kā mēs izvērtējām šīs tīmekļvietnes piekļūstamības prasības

Tīmekļvietnes izvērtējums tika veikts atbilstoši digitālās vides piekļūstamības prasībām (WCAG 2.1 AA). Skatīt pilnu informāciju par vadlīnijām.

Skatīt: 2024. gada 17. janvāra izvērtēšanas protokolu (.pdf)

Ko mēs darām, lai uzlabotu piekļūstamību

Regulāri, testējot tīmekļvietni un saņemot kļūdu paziņojumus no lietotājiem, mēs plānojam uzlabot tīmekļvietnes piekļūstamību un novērst nepilnības pēc iespējas ātrāk.

Izpildes nodrošināšanas procedūra un sūdzību iesniegšanas kārtība

Ja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs" nav atbilstoši reaģējusi uz lietotāja iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, lietotājs var iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam elektroniski uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Papildu informācija tīmekļvietnē www.tiesibsargs.lv.