Vilces muiža

Vilces upes gleznainajā krastā, līdzās Vilces dabas parkam atrodas teiksmaina un vēsturiska, 18. gs. 50. gados celta Mēdemu dzimtas muiža. Katra vieta Vilces pusē ir apvīta ar vēsturiskiemun mistiskiem  nostāstiem.

Muižu uzcēla viens no baronu Mēdemu dzimtas pārstāvjiem – Kristofs Dītrihs fon Mēdems ar sievu, grāfa Keizerlinga meitu Annu fon Keizerlingu. Pateicoties šīm laulībām, līdz pat šodienai Vilces muižas ieejas portālu rotā Mēdemu - Keizerlingu alianses ģerbonis, kurš ir viens no vērtīgākajiem šāda tipa 18. gs. mākslas pieminekļiem Latvijā. Muiža tika pārbūvēta 19. gs., kad tā kļuva par Johana Frīdriha Vilhelma fon Hāna īpašumu.

Pēc agrārās reformas, kad to saimniekiem bija jāpamet savas muižas, 1921. gadā ēkā tika iekārtota Vilces pamatskola, kas darbojas arī mūsdienās. Muižas kungu pilī izveidots arī tūrisma informācijas punkts un ekspozīcija par skolas un pagasta vēsturi, kā arī Vilces pagasta pārvalde.

Muižu ieskauj Angļu ainavu parks, kas tālāk ieved dabas parkā "Vilce" 144 ha platībā ar Zemgalei neraksturīgo pauguraino reljefu.

Tāpat kā Vilces muiža, arī parks ir apvīts ar neskaitāmiem nostāstiem un leģendām, kurās tiek atklāti senā laika tēli un dabas parādības mistiskā noskaņā.

Vilces muižas parkā ir iespējams sarīkot Diska golfa sacensību turnīrus, jo pa visu teritoriju ir izvietoti 12 grozi. Diska golfa diskus ir iespējams iznomāt Vilces tūrisma informācijas punktā, iepriekš pazvanot un piesakot.

Cenas

Vilces muižas apskate:

 • Pieaugušajiem 1,50 EUR
 • Skolēniem, studentiem, senioriem 1,00 EUR

Vilces muižas apskate un pastaiga pa dabas parku kopā ar gidu (aptuveni 2.5 h):

 • Pieaugušajiem 3,00 EUR
 • Skolēniem, studentiem, senioriem 2,00 EUR

Vilces dabas parka apskate kopā ar gidu (1h):

 • Ar "Drauga karti" bez maksas (100% atlaide)

Diskagolfa disku noma:

 • Pieaugušajiem 2,00 EUR
 • Skolēniem, studentiem, senioriem 1,00 EUR

Piedāvājums

 • Radošā keramikas darbnīca
 Darbnīca  Ilgums

Cenas

 Plasta darbi – trauki, suvenīri
 (darbs ar mālu – virpošana, glazēšana) 
 1 stunda   
 • Bērniem 3,00 EUR 
 • Pieaugušajiem, senioriem 10,00 EUR

Darbnīcas vada keramiķe, Latvijas amatniecības kameras meistare Daina Pettere latviešu, krievu un vācu valodās. Individuālās meistarklases (pēc vienošanās pa tālr. 26696222).

 • Ekskursija ar izzinošiem dabas spēļu elementiem – "Izzini Vilces dabas parka retās un īpaši aizsargājamās augu un dzīvnieku sugas"
  Ekskursijas laikā būs iespējams uzspēlēt putnu ligzdošanas spēli, salikt Vilces dabas parkā dzīvojošo aizsargājamo augu un kukaiņu lielformāta puzles, izjust ar tausti, smaržu un garšu dabas piedāvātās bagātības, pildīt uzdevumus, ar dažādām aktivitātēm izpētīt apkārtējo dabas parku.

Papildus informācija

 • Pieejams informācijas stends
 • Iespējams pieteikt grupu ēdināšanu

Jaunums! Izveidota mobilā aplikācija Tours Across Baltics, kas ļauj iepazīt vēsturiskus faktus par augstākminētajām muižām un parkiem.

Vienotā lejupielādes saite aplikācijai gan Android, gan iOS ierīcēm: https://toursacrossbaltics.qrd.by/vilce

Vilces dabas parks

Jelgavas nov., Skolas iela 6, Vilces pag.
26351169
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU
Darba laiks – pēc iepriekšējas pieteikšanās
Pieaugušie 1.50 Bērni 1.00
Ekspozīcijas
Informācija
Ēdināšana
Ģimenēm ar bērniem
Pieejams gids
Auto stāvvieta
Piknika vietas
Labierīcības