Lielplatones muiža

Apciemojot Lielplatones muižu un tās gleznaino un teiksmām apvīto parku, atliek nedaudz ļauties iztēlei un var nonākt atpakaļ laikā. Laikā, kad pats Barons Hāns vēl staigāja pa mīlestības aleju un vešeriene senajā vešūzī steidza mazgāt baroneses tērpu ballei. Šī leģendām un teikām apvītā vieta ļauj ielūkoties vēstures un senu nostāstu pasaulē, savukārt tās skaistā un enerģiski spēcīgā daba palīdz uzlādēties ikdienas steigā sagurušai dvēselei.  

19. gs. muiža piederējusi baronu Hānu dzimtai. Kungu māja celta no 1845. līdz 1860. gadam. Sākotnējo ēkas projektu izstrādājis Kurzemes guberņas arhitekts E. J. A. Štrauss, bet no 1859. līdz 1860. gadā nezināms arhitekts to paplašinājis. Kompleksā ietilpst 20 ha liels parks, kalpu māja, vešūzis, kapela, dīķis, Hānu dzimtas kapi un citi ievērības cienīgi objekti. Ar muižu saistās dažādas leģendas un nostāsti.

Veļas māja "Vešūzis"! 

2018. gadā atjaunots vešūzis – autentiska 18./19. gs. veļas māja, kurā pieejama seno veļas mazgāšanas tradīciju izziņas programma. Vešūzim ir trīs stāvi, katrs no tiem ir iekārtots atbilstoši to vēsturiskajām funkcijām: pirmajā stāvā ikvienam iespēja iepazīt seno veļas mazgāšanas un gludināšanas procesu, otrajā stāvā ierīkota veļas žāvētava, savukārt trešajā stāvā vešerienes istabiņa. Vešūzis ir Lielplatones muižas kompleksa oriģināla un autentiska sastāvdaļa. ​Iespēja līdzdarboties senās veļas mazgāšanas demonstrācijās vešerienes vadībā.

Darba laiks

Visus apmeklējumus jāpiesaka, iepriekš sazinoties ar Lielplatones tūrisma informācijas punkta vadītāju Ingūnu Pranku pa tālruni 26611468.

Vairāk informācijas par Vešūzi šeit.

Zvanu kolekcija

Muižā apskatāma kolekcionāra Valda Jēkabsona unikālā zvanu kolekcija, kurā ietilpst ap 1000 dažādas izcelsmes, vēstures, senuma, formas un materiālu zvanu. Kolekcija uzskatāma par Baltijā lielāko zvanu kolekciju.

*Visus apmeklējumus jāpiesaka, iepriekš sazinoties ar Lielplatones tūrisma informācijas punkta vadītāju Ingūnu Pranku pa tālruni 26611468.

Cenas

  • Ekskursija gida pavadībā muižas kompleksā (kungu māja, zvanu kolekcija, parks un vešūzis) 6,00 EUR pieaugušajiem un 3,00 EUR senioriem, studentiem. Ģimenes biļete 12,00 EUR.
  • Iespēja līdzdarboties senās veļas mazgāšanas demonstrācijās vešerienes pavadībā - 4,00 EUR
  • Zvanu muzeja apskate gida pavadībā 3,00 EUR pieaugušajiem, 1,50 EUR senioriem, studentiem

Telpu noma

  • Lielās zāles īre -30,00 EUR+PVN;
  • Ēdamzāles īre - 21,00 EURPVN
  • Zāles īre laulību ceremonija;
  • Telpas pieejamas arī semināriem un banketiem.

Papildus informācija

  • Galda klāšana sadarbībā ar SIA "Vārpas";
  • Iespējama tūristu grupu ēdināšana līdz 40 personām;
  • Muižas teritorija pieejama kā kāzu pieturvieta;

Jaunums! Izveidota mobilā aplikācija Tours Across Baltics, kas ļaus iepazīt vēsturiskus faktus par Lielplatones muižu. Vienotā lejupielādes saite aplikācijai gan Android, gan iOS ierīcēm: Lielplatones muiža un parks

 
Jelgavas nov., Alejas iela 7, Lielplatone
26611468
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, EN
Darba laiks – pēc iepriekšējas pieteikšanās
Ekspozīcijas
Ēdināšana
Konferenču telpas
Kāzu vieta
Ģimenēm ar bērniem
Cilvēki ar kustību traucējumiem
Pieejams gids
Suvenīru iegāde
Wi-Fi
Auto stāvvieta
Piknika vietas
Labierīcības