Lielvircavas muiža

Lielvircavas muižas (Groβ-Würzau) vecā muižas kungu māja celta laika posmā no 1803. Līdz 1808. gadam, to būvējis barons Dionisijs fon Klopmans. Klopmanu dzimta šeit valdījusi 400 gadus. 1822. gadā muižu nopērk Dītrihs fon Grothuss un 1829. gadā atdāvina to meitai Adelheidei, kura apprecas ar baronu Vilhelmu fon Hānu. Tā par muižas īpašniekiem kļūst Hānu dzimta, kuras dažādi pārstāvji tur dzīvojuši līdz pat agrārajai reformai.


19.gadsimta vidū kungu māja tikusi pārbūvēta ar klasicisma stila iezīmēm izmantojot dažādas interjera detaļas no vecās kungu mājas. 1920. gadā muiža pārgāja valsts īpašumā un tika sadalīta jaunsaimniecībās, bet kungu māju nodeva pagasta pašvaldībai, kura te ierīkoja izrīkojumu telpas un no 1924. gada pagasta 4-klasīgo pamatskolu.

No 2013.-2021.  gadam veiktas nozīmīgas kungu mājas telpu restaurācijas. Muižā ik gadu organizē dažādus pasākumus un vēsturiskas rekontrukcijas, kas attiecināmas uz aizgājušajiem laikiem. – atainojot vēsturiskus laikus un notikumus.

 

Pēc divu gadu ilgušās Lielvircavas muižas telpu restaurācijas, jumta nomaiņas un Georga Pētera Barona fon Klopmana 19. gadsimta muižas mēbeļu un sadzīves priekšmetu deponējuma ekspozīcijas izveides Jelgavas novada pašvaldība šā gada 9.jūlijā muižā rīkos atklāšanas pasākumu ar Kultūras ministra Naura Puntuļa, Nacionālās kultūra mantojuma pārvaldes pārstāvju, Rundāles pils muzeja tagadējās direktores Lauras Lūses un bijušā direktora Imanta Lancmaņa, kā arī vēsturiskā muižas īpašnieka barona fon Klopmana dzimtas pēcteča Georga Pētera Barona fon Klopmana un viņa ģimenes klātbūtni.

Tūristiem un jebkuram interesentam Lielvircavas muiža atvērta no 2022.gada 12.jūlija: no otrdienas līdz piektdienai – plkst. 09.00 - 17.00, sestdienās – plkst. 10.00 - 18.00, savukārt svētdienās pēc iepriekšējas pieteikšanās.

Vairāk informācijas šeit.

 

Foto: no muižas arhīva

Jelgavas nov., Platones pagasts, Lielvircava
22024127
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, EN
Pieaugušie 1.50 Bērni 1.00
Ekspozīcijas
Konferenču telpas
Ģimenēm ar bērniem
Pieejams gids
Wi-Fi
Auto stāvvieta
Piknika vietas
Labierīcības