Lielvircavas muiža

Lielvircavas muižas (Groβ-Würzau) vecā muižas kungu māja celta laika posmā no 1803. līdz 1808. gadam, to būvējis barons Dionisijs fon Klopmans. Klopmanu dzimta šeit valdījusi 400 gadus. 1822. gadā muižu nopērk Dītrihs fon Grothuss un 1829. gadā atdāvina to meitai Adelheidei, kura apprecas ar baronu Vilhelmu fon Hānu. Tā par muižas īpašniekiem kļūst Hānu dzimta, kuras dažādi pārstāvji tur dzīvojuši līdz pat agrārajai reformai.


19.gadsimta vidū kungu māja tikusi pārbūvēta ar klasicisma stila iezīmēm izmantojot dažādas interjera detaļas no vecās kungu mājas. 1920. gadā muiža pārgāja valsts īpašumā un tika sadalīta jaunsaimniecībās, bet kungu māju nodeva pagasta pašvaldībai, kura te ierīkoja izrīkojumu telpas un no 1924. gada pagasta 4-klasīgo pamatskolu.

No 2013.-2021.  gadam veiktas nozīmīgas kungu mājas telpu restaurācijas. Klopmanu dzimtas pēctesis - Georgs Pēteris Barons fon Klopmans dāvina muižai 19. gadsimta muižas mēbeles un sadzīves priekšmetus ekspozīcijas izveidei. Georga Pētera Barona fon Klopmana deponējums ir vēsturiski nozīmīgs ne tikai Latvijas, bet visas Baltijas mērogā, jo līdz šim tik liela apjoma vēsturiskās vērtības nav tikušas deponētas nevienā no kultūrvēsturiskajiem objektiem.

Muižā ik gadu organizē dažādus pasākumus un vēsturiskas rekontrukcijas, kas attiecināmas uz aizgājušajiem laikiem. – atainojot vēsturiskus laikus un notikumus.

Apmeklētājiem

  • Lielvircavas muiža apskatei pieejama pēc iepriekšējas pieteikšanās pa tālruni 22024127.
  • Ieejas maksa pieaugušajiem 5,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2,50 EUR. Ģimenes biļete 10,00 EUR.
     

Telpu noma:

  • Lielās zāles īre -30,00 EUR+PVN;
  • Ēdamzāles īre - 21,00 EURPVN.

 

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/lielvircavasmuiza 

 

Foto: no muižas arhīva

Jelgavas nov., Platones pagasts, Lielvircava
22024127
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, EN
Pieaugušie 5,00; Bērni 2,50; Skolēni ; Studenti ; Pensionāri ; Ģimenes biļete
Ekspozīcijas
Konferenču telpas
Ģimenēm ar bērniem
Pieejams gids
Wi-Fi
Auto stāvvieta
Labierīcības