Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis

Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas zvanu tornis ir viens no apmeklētākajiem tūrisma objektiem Jelgavā. Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcu sāka celt 1574. gadā pēc Kurzemes un Zemgales hercoga Gotharda Ketlera pavēles. Tā bija viena no pirmajām no jauna uzceltajām luterāņu mūra baznīcām Eiropā un lielākā baznīca Zemgalē. Pēc baznīcas nopostīšanas 1944. gadā tā vairs netika atjaunota, tomēr zvanu tornis savu vietu saglabāja. 2010. gada novembrī pēc vērienīgiem rekonstrukcijas darbiem Sv. Trīsvienības baznīcas zvanu tornis atdzima jaunā veidolā.


Tornim ir deviņi stāvi. 

3.stāvā Vēstures ekspozīcija Jelgava laika griežos

stāsta par pilsētas vēsturi un simboliem kopš tās dibināšanas līdz pat mūsdienām, ievērojamiem pilsētniekiem, zudušajām Jelgavas pērlēm un mūsdienu sasniegumiem. Telpas centrā esošais makets “Zudusī Jelgava” ar paplašinātās realitātes palīdzību ļauj iepazīt Jelgavas plānojumu dažādos periodos kā reāllaika video. 3. stāva eksponātus vienojošais elements ir Lielupe – tās gultnes līnijas veido unikālu dizainu, un ar Lielupi aizsākas arī Jelgavas vēstures stāsts.  

4.stāvā Vēstures ekspozīcija Mode Jelgavā cauri gadsimtiem

atspoguļo apģērba valkāšanas tradīcijas un modes tendences Jelgavā dažādos vēstures periodos, īpaši akcentējot kāzu tērpu modi. Šīs ekspozīcijas “odziņa” ir mūsdienu stilistikā veidota vēsturisko tērpu “modes skate”, kas sniedz apmeklētājiem klātbūtnes sajūtu pagātnes notikumos. Gan dāmām, gan kungiem ir iespēja interaktīvi pielaikot kādu no kāzu tērpiem, nofotografēties un nosūtīt šo fotogrāfiju elektroniski. “Rotkaļa lāde” aicina iepazīt un digitāli pielaikot vēsturiskas rotaslietas, kā arī uzzīmēt un digitāli pielaikot pašam savu rotu.

5.stāvā Vēstures ekspozīcija Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas stāsts

veltīta paša nozīmīgākā “eksponāta” – bijušā dievnama vēsturei, zudušajām arhitektūras un interjera vērtībām. Apmeklētājiem ir sniegta iespēja iejusties pagātnes notikumos, noklausoties piecus audio stāstus, kas papildināti ar īpaši veidotu skaņas dizainu. Šajā ekspozīcijas zālē apmeklētāji tiek aicināti aizmirst ikdienas rutīnu un rūpes, meditatīvā noskaņā padomājot par mūžīgām vērtībām un dzīves ritējumu. Telpas centrā izvietota meditācijas telpa ar īpaši šai ekspozīcijai piemērotu audio fonu, izmantojot atsauces uz Lūcijas Garūtas kantāti “Dievs, Tava zeme deg!”. Kantāte savulaik tika atskaņota Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcā pirms tās bojāejas 1944.gada vasarā, un šobrīd ekspozīcijā ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību radīta sasaiste ar tālaika notikumiem pagātnē.

9. stāvā iespējams apskatīt gleznu izstādi, bet no skatu laukuma, 37 metru augstumā, var vērot Jelgavas panorāmu uz visām debespusēm.

Tornī atrodas arī konferenču zāle un tūrisma informācijas centrs.

Īpašie piedāvājumi:

Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis ir lieliska vieta oficiālu vai radošu pasākumu rīkošanai, pieejamas īpašas programmas dažādiem dzīves notikumiem:

 • kāzu dienā – iespēja salaulāties torņa skatu laukumā, sarīkot foto sesiju, nodejot pirmo valsi, sarīkot īpašu, kāzu tematikai pielāgotu radošo darbnīcu vai ekskursiju jaunlaulātajiem un viņu viesiem;
 • jubilejās un citās svinībās – iespēja sarīkot svinīgus vai izklaides pasākumus konferenču telpā, iespējams apvienot ar ekskursiju vai radošo darbnīcu;
 • korporatīvajiem pasākumiem – konferenču telpas semināriem, prezentācijām; izzinoši radošas nodarbības, lai kopā iemācītos ko jaunu un iepazītu latviešu tradīcijas;

PIETEIKT EKSKURSIJU VAI TELPU NOMU PASĀKUMAM

 

Darba laiks

Skatu laukums / izstāžu zāle:

Vēstures ekspozīcijas:

Pirmdien slēgts

Otrdien 09:00 - 18:00

Trešdien - ceturtdien 09:00 - 20:00

Piektdien - sestdien 09:00 - 21:00

Svētdien 10:00 - 20:00

 

Pirmdien slēgts

Otrdien - Svētdien 10:00-18:00

 

 

 

23.,24.jūnijs – Tornis slēgts

 

Cenas

Izstāžu zāle un skatu laukums:

 • Pieaugušajiem: 1,50 EUR
 • Skolēniem, studentiem, pensionāriem: 0,80 EUR
 • Uzrādot Jelgavas valstspilsētas iedzīvotāja karti tiek piemērota atlaide ieejas maksai!

Vēstures ekspozīcijas un skatu laukums 

 • Pieaugušajiem: 4,00 EUR
 • Skolēniem, studentiem, pensionāriem: 1,50 EUR
 • Uzrādot Jelgavas valstspilsētas iedzīvotāja karti tiek piemērota atlaide ieejas maksai!

Gida pakalpojumi

 • Latviešu valodā 15,00 EUR
 • Svešvalodās (RU, EN) 20,00 EUR

Autoru komanda:
Koncepcija un dizains: DJA
Tehnoloģijas un menedžments: SOLAVI
Izgatavošana un montāža: YES WE CAN
Multimediji: Putnu studija
Programmēšana: OVERLY

Jelgava, Akadēmijas iela 1
63005447, 25619266, 63005445
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV,EN,RU
Pieaugušie 4,00; Bērni pirmsskolas vecuma bērniem - bezmaksas; Skolēni 1,50; Studenti 1,50; Pensionāri 1,50; Ģimenes biļete 6,00
Ekspozīcijas
Informācija
Konferenču telpas
Kāzu vieta
Ģimenēm ar bērniem
Cilvēki ar kustību traucējumiem
Pieejams gids
Maksājums ar karti
Suvenīru iegāde
Wi-Fi
Auto stāvvieta
Labierīcības
Pirmdiena: -
Otrdiena: 09:00 - 18:00
Trešdiena: 09:00 - 20:00
Ceturtdiena: 09:00 - 20:00
Piektdiena: 09:00 - 21:00
Sestdiena: 09:00 - 21:00
Svētdiena: 10:00 - 20:00