Jelgavas pils muzejs

Jelgavas pils ir ievērojamā arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli agrīnā perioda darbs un viens no retajiem Jelgavas arhitektūras pieminekļiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Lielākā baroka pils Baltijas valstīs, kādreizējā Kurzemes un Zemgales hercogu rezidence, Kurzemes guberņas administratīvais centrs, šodien Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes galvenā mītne.


1968. gada 14. jūnijā, atzīmējot Jelgavas pils pamatakmens ielikšanas 230. gadadienu, apmeklētājiem durvis vēra Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes sabiedriskais muzejs, kura uzdevums bija iepazīstināt interesentus ar Jelgavas pils vēsturi. Šodien Jelgavas pils muzejā ir trīs ekspozīciju telpas, muzejs pēta Jelgavas pils vēsturi, arhitektūru, būvvēsturi, interjera apdari un iekārtojumu kontekstā ar Kurzemes hercogistes vēsturi attiecīgajā laika posmā.

Īpašie piedāvājumi grupām:

Karstā šokolāde hercoga rezidencē – Jelgavas pilī Jūs gaida ne tikai stāsti par Kurzemes-Zemgales hercogiem, bet arī īpašs garšas piedzīvojums – karstā šokolāde mūsdienu galma dāmas sabiedrībā, ko 18. gs. baudīja visos Eiropas karaļnamos, arī Mītavā. Maksa - 5,00 EUR no personas (piedāvājums spēkā grupām no 20 pers.).

Dorotejas mīlestības vēstuļu darbnīca –  izglītojoša programma jebkura vecuma interesentiem, kurā Kurzemes un Zemgales princese Doroteja ļaus viesiem iejusties 19. gs. atmosfērā, izzināt kaligrāfijas noslēpumus un sagatavot pārsteigumu saviem mīļajiem un tuvajiem, nosūtot Jelgavas pilī sveču gaismā ar roku rakstītu un ar lakas zīmogu apzīmogotu personīgu vēstuli. Maksa – 5,00 EUR no personas (piedāvājums spēkā grupām no 15 pers.).

Ielūkojies hercoga virtuvē –  iespēja ielūkoties hercoga virtuvē, kas līdz šim apmeklētājiem bijusi slēgta, jo tika izmantota universitātes reprezentācijas vajadzībām. 18. gs. Kurzemes un Zemgales hercoga rezidencē Jelgavas pilī pirmo stāvu aizņēma saimniecības telpas – vairākas virtuves, noliktavas, kalpotāju dzīvokļi. Virtuvi veido divas telpas ar diviem atklātiem pavardiem. Ēdiena gatavošana uz atklātā ugunī iekārtiem katliem, trijkājiem un iesmu turētājiem bija tipisks hercoga laika ēst gatavošanas paņēmiens.

Pieteikšanās ekskursijām un īpašajiem piedāvājumiem Jelgavas pilī pa tel. 63005617 vai e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Darba laiks

1. maijs - 31. augusts

Pirmdiena - Piektdiena: 09:00 - 17:00

Sestdiena: 09:00 - 18:00

Svētdiena: 11:00 - 16:00

Cenas

3,00 EUR pieaugušajiem, 1,00 EUR skolēniem


1. septembris - 30. aprīlis

Pirmdiena - Piektdiena: 09:00 - 17:00

Sestdiena, Svētdiena: slēgts

Cenas

Par ziedojumiem

 


Kurzemes hercogu kapenes

Foto: LBTU publicitātes foto, Jelgavas pils muzejs

Jelgava, Lielā iela 2, 183.kab.
63005617
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, EN
Pieaugušie 3.00; Bērni 1.00; Skolēni ; Studenti ; Pensionāri ; Ģimenes biļete
Ekspozīcijas
Ēdināšana
Konferenču telpas
Kāzu vieta
Ģimenēm ar bērniem
Cilvēki ar kustību traucējumiem
Pieejams gids
Suvenīru iegāde
Wi-Fi
Auto stāvvieta