Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija

Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija, kas iekārtota 1904. gadā celtajā dzelzceļnieku dzīvojamajā mājā.

Tajā iespējams ne vien iepazīt vienu no vecākajiem un nozīmīgākajiem dzelzceļa mezgliem Latvijā, bet arī sajust to, kā dzelzceļa attīstība ietekmējusi cilvēka dzīvi līdz pat mūsdienām, un iepazīties ar virkni lietām, bez kurām darbs dzelzceļos ir neiespējams.

Muzeja ekspozīcija stāsta par Jelgavas dzelzceļa mezgla vēsturi un cilvēkiem - stacijas personālu, lokomotīvju vadītājiem, ceļu un depo strādniekiem, kuri veltījuši savu darbu un dzīvi Jelgavas dzelzceļa attīstībai. Ekspozīcijā var uzzināt, kā tiek vadīta vilcienu kustība dzelzceļos. Tās galvenais varonis ir stacijas dežurants, kurš rūpējas ne vien par vilcienu kustību, bet arī par pasažieru drošību un ikdienas darbu stacijā. Ekspozīcijā var noskatīties filmas par dzelzceļa vēsturi, dzelzceļa modeļa demonstrējumus, bet bērniem piedāvā multfilmas un spēles par drošību uz dzelzceļa.

Āra ekspozīcijā var apskatīt 2 drezīnas, lokomotīvju riteņu pārus, pārmijnieku posteni, hidrokolonnu, luksoforus un semaforu un 19. un 20.gs. mijā būvēto Majoru stacijas pulksteni.

Pārgājiens "Dzelzceļš – pilsētas attīstītājs"

Nepilnus 8 km garajā pārgājienā iepazīsim gan dzelzceļa darbībai nepieciešamo infrastruktūru: Jelgavas staciju, Lietuvas šosejas viaduktu, lokomotīvju depo, tiltus pār Lielupi, gan dzelzceļnieku dzīvojamo māju rajonus Prohorova, Cepļu, Zirgu, Pasta un Mātera ielās, tāpat arī Baltijas dzelzceļa sabiedriskās ēkas – Jelgavas mezgla dzelzceļnieku klubu, slimnīcu, universālveikalu.

Pārgājiens saturiski piemērots dažādām interesentu grupām. Pieaugušie varēs kavēties atmiņās par dzīvi sociālisma valstī vai uzzināt to, kā un kāpēc "dzīvokļa jautājums" varēja ietekmēt karjeras izvēli un kādi labumi padomju laikā tika Baltijas dzelzceļā strādājošajiem.
Skolēnu grupām pārgājiens papildināts ar informatīvu orientēšanās spēli, kas palīdzēs veidot izpratni par pilsētas apbūves īpatnībām, sociālā nodrošinājuma sistēmu un sadzīvi padomju laikā.

Pārgājiena ilgums pieaugušajiem 3 stundas, skolēnu grupām 2,5 stundas. Cena par pilnu biļeti latviešu valodā 8,00 EUR, angļu, krievu valodās 15,00 EUR; bērniem, skolēniem latviešu valodā 4,50 EUR, svešvalodā - 6,00 EUR. Skolēnu grupu pavadošajiem 2 skolotājiem dalība bez maksas.

Pieteikšanās pa telefonu 20034850.

Programma "Izzini, Izgaršo un Izpēlē Jelgavu!"

Jauna izglītojoša programma "IZZINI, IZGARŠO UN IZSPĒLĒ JELGAVU!". Programma tapusi, sadarbojoties 3 Jelgavas tūrisma pakalpojumu sniedzējiem - Dzelzceļa muzeja Jelgavas ekspozīcijai, Ādolfa Alunāna memoriālajam muzejam un Karameļu darbnīcai. Vairāk informācijas par piedāvājumu var apskatīt šeit.

Piedāvājumi skolēniem

Dzimšanas dienas svinības muzejā

Muzejā ir iespēja nosvinēt bērnu dzimšanas dienas ar pikniku muzeja pagalmā.

Ekspozīcijas apmeklējuma cenas - ŠEIT

 • Pieaugušajiem 3,50 EUR, goda ģimenes loceklis 1,75 EUR
 • Studentiem, pensionāriem 2,00 EUR, goda ģimenes loceklis 0,25 EUR
 • Skolēni, profesionālo skolu audzēkņi 0,50 EUR
 • Pirmsskolas vecuma bērni 0,00 EUR
 • Ģimenes biļete (2+2) 7,00 EUR
 • Ekskursija latviešu val. (līdz 10 pers.) 40,00 EUR
 • Ekskursija latviešu val. (10-20 pers.) 25,00 EUR
 • Ekskursija krievu val., angļu val. (līdz 10 pers.) 85,00 EUR
 • Ekskursija krievu val., angļu val. (10-20 pers.) 40,00 EUR
 • Skolēniem, bērniem, invalīdiem un viņu pavadoņiem, LDZ un muzeju darbiniekiem, ICOM biedriem - bez maksas
 • Ekskursija grupām, kurās vismaz puse no dalībniekiem ir bāreņi un/vai invalīdi - bez maksas

 

Jelgava, Stacijas iela 3
20034850
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, EN
Ekspozīcijas
Pieejams gids
Labierīcības
Pirmdiena: -
Otrdiena: -
Trešdiena: 10:00 - 17:00
Ceturtdiena: 11:00 - 19:00
Piektdiena: 10:00 - 17:00
Sestdiena: 10:00 - 17:00
Svētdiena: -