Vilces dabas parks

Vilces dabas parka teritorija ir 144 ha liela un ir LVM (Latvijas Valsts meži) īpašums un tā ir viena no ainaviski skaistākajām vietām Zemgalē, kurā cauri gravām satek Vilces un Rukūzes upes, kas dažādo līdzeno lauksaimniecības zemju ainavu reģionā.

Upju krastos jau agrā pavasarī plaukst zilās, baltās un dzeltenās vizbulītes. NATURA 2000 ietvaros izveidotā Barona taka būs īstā vieta izzinošām pastaigām, pārgājieniem, skriešanai, dabas izpētei vai atpūtai svaigā gaisā. Ieklausieties dabas mātes skaņās, pētiet zvēru pēdas un veiciet citas ar dabas vērošanu saistītas lietas, ko sava stāstā akcentēt var vides gids- pavadonis.

Iespēja pabūt Vilces pilskalnā, kura pakājē atrodas vietējo iedzīvotāju un tūristu iecienītā vieta Zaķu pļava. Zaķu pļavu apsargā kokā izgrebta skulptūra – Saimnieks Zaķis, kas ir lielisks eksemplārs fotomīļiem. Turpat pie Zaķu pļavas Rukūzes un Vilces upes krastos var apskatīt Devona laika smilšakmens atsegumus.

Visā lielajā dabas parka teritorijā atrodas Vilces ūdensdzirnavas, Vilces muižas apbūve ar pili un parku, neliela skatu platforma - Mīlestības kalniņš, vairāki dižkoki (ozols, liepas, priedes, lapegle), Lielmātes avotiņš, Vella grava,  Vilces pilskalns, Vilces un Rukūzes upes sateka,  Zaķu pļava, Devona laika smilšakmens atsegumi (Nāriņu klints), Mūrmuižas kaujas vietā 1935.gadā uzstādītais zviedru piemineklis (Uzvaras stēla), Akmens tilts ar Vella dziļumu un zviedru dārgumiem, Vilces un Svētes upes sateka kā arī Mūrmuižas dzirnavas. Jau nedaudz ārpus dabas parka teritorijas var apmeklēt arī otro Ziemeļu karam veltīto pieminekli – Zviedru karavīru piemiņas vietu, kas uzstādīta 1991.gadā.

Gar Vilces upi sākot no Vilces ūdensdzirnavām līdz pat Zviedru piemineklim ir iespējams iziet vidējas grūtības krastingu aptuveni 8 km garumā.

Vilces muižas ainaviskajā parkā ir iespējams sarīkot Diska golfa sacensību turnīrus, jo pa visu muižas parka teritoriju ir izvietoti 12 grozi. Diska golfa diskus ir iespējams iznomāt Vilces tūrisma informācijas punktā, iepriekš piezvanot un piesakot.

Cenas

Dabas parka apmeklējums – bezmaksas.

Dabas parka apmeklējums gida pavadījumā, 1 – 2 dienas iepriekš piesakoties:

  • Pieaugušajiem 1,50 EUR
  • Skolēniem, studentiem, senioriem 1,00 EUR

Lielāku grupu apmeklējumi un publiski pasākumi Vilces dabas parka teritorijā saskaņojami pa telefoniem26351169 (Vilces TIP) un 26517125 (LVM Zemgales reģions)

Vilces muižas apskate un pastaiga pa dabas parku kopā ar gidu (aptuveni 2.5 h):

  • Pieaugušajiem 3,00 EUR
  • Skolēniem, studentiem, senioriem 2,00 EUR

Diskagolfa disku noma

  • Pieaugušajiem 2,00 EUR
  • Skolēniem, studentiem, senioriem 1,00 EUR

Tālrunis diskagolfa piederumu īrei 26216869 (Vladimirs).

Papildus informācija

Iespējams pieteikt ēdināšanu.

Jaunums! Izveidota mobilā aplikācija Tours Across Baltics, kas ļauj iepazīt vēsturiskus faktus par augstākminētajām muižām un parkiem.

Vienotā lejupielādes saite aplikācijai gan Android, gan iOS ierīcēm:Dabas parks “Vilce” (stqry.app)

 
Jelgavas nov., Vilces muiža
26351169, 28346682
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, EN, DE
Ģimenēm ar bērniem
Pieejams gids
Auto stāvvieta
Piknika vietas