Projekts: Jaunu risinājumu ilgtspējīga ieviešana kultūras mantojuma teritorijās

2014.-2020. gadā tika īstenots Interreg V-A Latvijas-Lietuvas programmas projekts LLI-444 "Jaunu risinājumu ilgtspējīga ieviešana kultūras mantojuma teritorijās / Jaunu risinājumu ilgtspējīga integrācija kultūras mantojuma objektos".


Projekta mērķis ir uzlabot seno muižu parku tūrisma iespējas, ieviešot progresīvas metodes un rīkus dabas un kultūras mantojuma aizsardzībai un pakalpojumu sniegšanai apmeklētājiem. Pateicoties tam, Eliasa un Žagares muižas parki kļvuši pievilcīgāki tūristiem. Abus parkus projektēja pazīstamais Eiropas ainavu arhitekts un dārznieks Georgs Kuphalts, kurš strādāja XIX-XX gadsimtu mijā. Projekta aktivitātes uzlabo muižu parku infrastruktūru un apsaimniekošanu, veicina šo tūrisma objektu pievilcību.

Projekta partneri: Jelgavas novada pašvaldība – galvenais partneris, Latvijas Dabaszinātņu un tehnoloģiju universitāte – PP2, Žagares reģionālā parka direkcija – PP3, Dabas mantojuma fonds – PP4.

Projekta rezultātā Dabas mantojuma fonds ir sagatavojis kultūras tūrisma maršrutu pa Rietumu Zemgali. Ceļojot pa Heritage Ring maršrutu, var iepazīties ar Rietumu Zemgales muižām un parkiem, muzejiem un apmeklētāju centriem, pilskalniem un izziņas takām, kas atrodas abpus Latvijas-Lietuvas robežai.

No Jelgavas objektiem maršrutā ir iekļauti Jelgavas pils un parks, Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis, Pasta sala un gājēju tilts Mītava, Lielupes palienes pļavas.

No Jelgavas novada objektiem – Elejas muižas parks un tējas namiņš, Vilces muiža un parks, Vircavas muiža, Zaļenieku muiža, Lielplatones muiža un parks, Lielvircavas muiža un parks.

Materiālu var lejupielādēt šeit