Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”

No 7.februāra līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.


Mākslinieks Marats Dzjubenko ir tikai 12 gadus vecs, taču vēlme gleznot nav nejauša, jo viņš dzimis mākslinieku ģimenē. Abi vecāki ir absolvējuši Latvijas Mākslas akadēmiju. Mamma – Olga Jefimova ir stikla māksliniece un gleznotāja, savukārt tētis - mākslinieks Oļegs Dzjubenko ir Latvijas Mākslas akadēmijas Zīmēšanas katedras docents. Marats vēl pavisam mazs būdams, daudz laika pavadīja mammas darbnīcā. Lai nodarbinātu dēlu, tādās reizēs mamma devusi puikam audeklu, krāsas, otas, ļaujot viņam ķēpāties uz nebēdu un pašam atklāt gleznošanas maģiju.

Jaunais mākslinieks nav apmeklējis mākslas skolu un visu apguvis pašmācības ceļā. Maratam Dzjubenko gleznošana ir dabas dots talants. Pirmais mākslas darbs tapa pirms četriem gadiem. Marata gleznas ir ceļojušas ne tikai uz dažādām Latvijas pilsētām, bet arī uz ārvalstīm - ASV, Lielbritāniju, Vāciju, Krieviju un Īriju.

Mākslinieku aizrauj arī klavierspēle, ko līdzīgi gleznošanai, viņš apguvis pašmācības ceļā, spēlējot kaimiņu pamestās, nenoskaņotās klavieres. Kad izaugs liels, Marats kļūs par pianistu un arhitektu, lai vecākiem pie jūras uzceltu māju.

Ikviens izstādes apmeklētājs aicināts apskatīt arī Jelgavas Vecpilsētas mājas ekspozīciju, kas iekārtota vēsturiskajā dzīvoklī un ekspozīcijas zelta lādēs slēpj faktus par Jelgavas koka arhitektūru, Jelgavas Vecpilsētas māju, tās vēsturi un atjaunošanu. Ienirstiet Jelgavas Vecpilsētas senatnīgajā atmosfērā un atklājiet tās noslēpumus. Ekspozīcija un izstāde apskatei pieejama no otrdienas līdz sestdienai no 10 līdz 18, svētdienās no 11 līdz 17. Ieejas maksa pieaugušajiem 4 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 eiro, ģimenes biļete 6 eiro.

 

Vairāk informācijas www.visit.jelgava.lv

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde

"Jelgavas reģionālais tūrisma centrs"