Jelgavas Sv.Trīsvienības torņa jaunās ekspozīcijas atvērtas apmeklētājiem

No 19.jūlija Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa jaunās ekspozīciju zāles ir atvērtas apmeklētājiem.  


Jaunās Torņa vēstures ekspozīcijas veltītas Jelgavas pilsētas vēsturei, simboliem un pārmaiņām laika griežos, modei cauri gadsimtiem un Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas vēsturei. Ekspozīcijas  izvietotas Torņa trešajā, ceturtajā un piektajā stāvā.  Tās ir veidotas kā laikmetīga interjera instalācija, kur redzamos eksponātus papildina multimedijos integrētas jaunākās tehnoloģijas. Ekspozīciju konceptuālais moto “Duālā realitāte”, sniedz iespēju apmeklētājiem aplūkot Jelgavas vēsturi interaktīvi, informāciju atklājot pakāpeniski, izzināt vēstures faktus caur dažādām maņām -  šeit ir gan vizuālie, gan skaņas efekti, gan iespēja virtuāli pielaikot senās rotas un vēsturiskos kāzu tērpus.

Vēstures ekspozīciju darba laiks ir no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 18.

Savukārt tūrisma informācijas centrs, izstāžu zāle un skatu laukums apmeklētājiem pieejams otrdienās no pulksten 9 līdz 18, no trešdienas līdz sestdienai no pulksten 9 līdz 22, svētdienās no pulksten 10 līdz 21, pirmdienās Tornis apmeklētājiem slēgts.

Tūrisma informācijas centrā  ikviens var iegūt aktuālo tūrisma informāciju un bezmaksas tūrisma materiālus par atpūtas iespējām Jelgavā un apkārtnē, kā arī citām Latvijas pilsētām. Informācija pieejama gan latviešu valodā, gan svešvalodās. TIC apmeklētājiem ir iespēja apskatīt interaktīvu pilsētas karti, kā arī nosūtīt virtuālu sveicienu no īpaša ekrāna.

Torņa ekspozīcijas nomaiņas darbi tika īstenoti ar ERAF projekta Nr. 5.5.1.0/19/I/005 "Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Jelgavas pilsētā" atbalstu. Torņa vēstures ekspozīciju autori: konceptu un dizainu izstrādāja uzņēmums “DJA”, tehnoloģijas un menedžments “Solavi”, multimediju izstrāde “Putnu studija”, programmēšana “Overly”, izgatavošana un montāža “Yes we can”. Pie ekspozīciju satura veidošanas strādāja vēsturnieki Jānis Šiliņš, Edīte Parute, Jelgavas pašvaldība, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs.