Lielvircavas muiža

Vircavas upes kreisajā krastā, netālu no Lielvircavas baznīcas atrodas Lielvircavas muiža. Vecā muižas kungu māja celta laika posmā no  1803. līdz  1808. gadam, to būvējis Dionisijs fon Klopmans.

1822. gadā muižu nopērk Dītrihs fon Grothuss un 1829. gadā atdāvina to meitai Adelheidei, kura aprecās ar baronu Vilhelmu fon Hānu. Tā par muižas īpašniekiem kļuva Hānu dzimta, kuras dažādi pārstāvji tur dzīvojuši līdz pat agrārajai reformai. 1920. gadā muiža pārgāja valsts īpašumā un tika sadalīta jaunsaimniecībās, bet kungu māju nodeva pagasta pašvaldībai, kura te ierīkoja izrīkojumu telpas un no 1924. gada pagasta 4-klasīgo pamatskolu.

Šobrīd kungu mājā izveidota izstāžu zāle un ekspozīciju telpas.

Darba laiks

Ekskursiju pieteikšana vismaz 1-2 dienas iepriekš.

Cenas

Lielvircavas kungu mājas apskate gida pavadībā:

  • Pieaugušajiem: 1.50 EUR
  • Skolēniem, studentiem, pensionāriem: 1.00 EUR

Ekskursijas piedāvājums akcijas ''Apceļo Baltijas pilis un muižas'' laikā :

(Akcija spēkā no 24.maija līdz 16.septembrim)

“Lielvircavas muiža cauri gadsimtiem”
Ekskursija gida pavadībā, kurā varēs iepazīties ar Lielvircavas muižas apbūves vēsturi un dažādiem sadzīviskiem stāstiem par dzīvi muižā, kā arī apskatīt kungu mājas telpas. Ekskursijas ilgums: 40 min. Cenas: pieaugušajiem 1.50 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1.00 EUR.

Tematiskā ekskursija: "19.gadsimta Modes vēstures stāsts un 19.gadsimta 80-to gadu tērpu kolekcijas apskate". Piesakoties vizītei Lielvircavas muižā  Jums tiks organizēta pieņemšana atbilstoši 19.gs. tradīcijām.

Ekskursijā iepazīstināsim ar :

  • Stāstu par 19.gs. modes aktualitātēm no 1800.-1900. gadam, iespēja apskatīt 1880. gada tērpu kolekciju, kas darināta pēc vēsturiskajām piegrieztnēm.
  • Iepazīties ar dažādiem tērpu aksesuāriem, kā arī drosmīgākajām dāmām ir iespēja uzlaikot " vizīšu " tērpu un iejusties korsetes " apskāvienos ".
  • Daudz dažādiem sadzīviskiem stāstiem par modes veiksmēm un neveiksmēm.
  • Ar vēdekļu "valodu" Francijā.

Cena: 3.00 EUR

Pieteikšanās tematiskajai ekskursijai vismaz 7 dienas iepriekš.

 

Jelgavas nov., Platones pagasts, Lielvircava Skatīt karti
22024127
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, EN
Pieaugušie 1.50 Bērni 1.00
Ģimenēm ar bērniem
Pieejams gids
Auto stāvvieta
Labierīcības