header-2.jpg

Blankenfeldes muiža

27810348
Jelgavas nov., Vilces pag. Skatīt karti
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Blankenfeldes muiža atrodas Jelgavas novada Vilces pagastā. Tā pirmo reizi pieminēta 1426.gada 6.martā, kad to no Vācu ordeņa mestra Johana von Mengeles nopirka Klauss von Medems. Muiža atradusies vairāku muižkungu īpašumā, līdz Latvijas Republikas Agrārās reformas laikā 1920.gadā tajā ierīkoja pansionātu. 20.gs. 90-to gadu sākumā muiža atgriezās tās iepriekšējā īpašnieka mazmeitas Adīnas von Bernevicas īpašumā, taču 2007.gada nogalē muižu pārdod. Blankenfeldes muižas atjaunošanai un pārvaldībai dibina SIA „JVB".

 

Personas: Muižā vairākkārt uzturējies Francijas karalis Luijs XVIII. Šeit dzimis viens no pirmajiem Latvijas inženieriem E.J. Bīnemanis – viens no latviešu tehniskās inteliģences pārstāvjiem, viņa atpazīstamība saistīta ar gaisa kuģniecību. Muižā bērnību pavadījis pasaulē atzītais kontratenors Sergejs Jēgers.


Arhitektūra: Muižas apbūvei piemīt Latvijā reti sastopama arhitektūras mazo formu bagātība – iebraucamie vārti, mazi paviljoni, rokoko stila dzelzs kaluma dārza vārtiņi.


Darbība: Vēsturiski Blankenfeldes muiža bija plaši pazīstama ar plūškoka izmantošanu pārtikā. Tika ražots un pārdots plūškoka vīns, sula. Dāmu vidū īpaši pieprasīta bija plūškoka ziedu tēja, kas tika uzskatīta par lielisku tievēšanas līdzekli!

 

Šobrīd muižā tiek turpināta plūškoka izmantošanas tradīcija un tiek izstrādātas plūškoka vīna receptes, kā arī notiek dažādu sulu, konservējumu ražošana no muižas dārzā gūtās ražas. Blankenfeldes muiža ieguvusi mājražotāja atļauju.

 

Jaunums!

Atvērta Valda Jākobsona zvanu privātkolekcija, kurā ietilpst ap 1000 dažādas izcelsmes, vēstures, senuma, formas un materiālu zvanu, un šī kolekcija kopš 2014.gada jūnija izvietota un skatāma restaurētajās Blankenfeldes muižas vāgūža/staļļa telpās.

Plašāku informāciju par Zvanu muzeju skatīt šeit.

 

Darba laiks

Muižas apskate iespējama no 1.jūnija līdz 31.augustam
katru dienu no plkst. 10:00 – 18:00

 

Muižas apskatē ietilpst zvanu muzeja apskate, pastaiga pa muižas kompleksu un parku.
Pieejami gida pakalpojumi. Apmeklējumu pieteikt iepriekš pa tālruni 27810348.

 

Cenas un ieejas maksas

  • Muižas komplekss:

Pieaugušajiem 3,00 EUR;
Skolēniem, studentiem, pensionāriem 2,00 EUR;
Ģimenes biļete (2 pieaugušie un līdz 3 bērniem) 7,00 EUR

 

  • Zvanu muzejs:

Pieaugušajiem 3,00 EUR;
Skolēniem, studentiem, pensionāriem 2,00 EUR;
Ģimenes biļete (2 pieaugušie un līdz 3 bērniem) 7,00 EUR

 

  • Muižas komplekss + zvanu muzejs:

Pieaugušajiem 5,00 EUR;
Skolēniem, studentiem, pensionāriem 3,00 EUR;
Ģimenes biļete (2 pieaugušie un līdz 3 bērniem) 12,00 EUR

 

pakalpojuma sniegšanas valodas

 LV, RU, EN