Piļu un muižu apceļošanas akcija līdz 16. septembrim

Aicinām apceļot Baltijas pilis un muižas apceļošanas akcijā „Apmeklēsim Baltijas muižas – svinēsim kopā!’’, kurā piedalās 55 pilis un muižas no Igaunijas, 31 no Lietuvas un 45 no Latvijas, tostarp septiņas no Jelgavas novada. Akcija norisināsies līdz 16.septembrim.

2018.gada apceļošanas akcijas simbols ir atslēga – kā atsauce uz muižu vai pili, kas atver durvis uz jauniem atklājumiem kultūras mantojumā.

Apceļotāji tiek aicināti krāt apmeklējuma uzlīmes (atslēgas) apceļotāja kartē, kuru var saņemt akcijā iesaistītajās pilīs un muižās. Apceļotājs, kurš savāks vismaz 5 uzlīmes savā mītnes valstī un vismaz 10 kaimiņvalstīs, piedalīsies balvu loterijā.

Jelgavas novadā pie sevis aicina septiņas muižas – Abgunstes muiža, Berķenes muiža, Blankenfeldes muiža, Elejas Tējas namiņš Elejas muižas parkā, Lielplatones muiža, Lielvircavas muiža un Zaļenieku muiža.

Akciju organizē četras piļu un muižu asociācijas – Latvijas Piļu un muižu asociācija, Igaunijas Muižu asociācija, Igaunijas Muižskolu asociācija un Lietuvas Piļu un muižu asociācija.

Visas akcijā iesaistītās pilis un muižas Latvijā, Lietuvā un Igaunija, kā arī akcijas karti meklē šeit.