Ziemas piedāvājums Jelgavas pilsētā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā

Notvert prieku, radīt savu meistarstiķi un apgūt ko jaunu izzinoši radošajās nodarbībās. Baudīt ziemas priekus slidojot vai ļauties nesteidzīgai atpūtai, vērojot sniegoti ziemīgu ainavu. Ļauties labsajūtas mirklim sildošā pirts rituālā vai kāpt kamanās un doties izbraucienā zirga pajūgā pa balti piesnigušu meža ceļu. Lūk, cik daudz dažādu iespēju Tavām ziemas brīvdienām Jelgavas pusē, un tas vēl nav viss! Lasi tālāk un iedvesmojies savai ziemas sajūtai!

Jelgavas pils krāsu, smaržu un sajūtu varā

Jelgavas pilī radu, draugu, kolēģu vai tūristu kompānijām ir iespēja pieteikties radoši tematiskajām nodarbībām:

  • Grezno vēstuļu darbnīca;
  • Piparkūku darbnīca;
  • Zvaniņu darbnīca;
  • Sveču darbnīca;
  • Karstā šokolāde ar Galma dāmu.

Skatīt šeit.

Vairāk informācijas, pieteikšanās radošajām nodarbībām +371 63005718 vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., Jelgava, Lielā iela 2, +371 63005617, www.jelgavaspils.lv

PILS

Izcep savu maizes kukulīti vai pildītās piparkūkas Lauku sētā „Caunītes”!

Lauku sētā ar latviskām tradīcijām „Caunītes” iespēja pabūt latviskā vidē un darboties atbilstoši gadskārtu ritmam un norisēm dabā: izcept pašam savu maizes kukulīti, malt graudus rokas dzirnavās, izšūt latviskās zīmes, speciāli tam paredzētos galdiņos, izdziedāt kādu dziesmu kokles pavadījumā vai izcept pildītās piparkūkas, kā arī dzirdēt īsu stāstījumu par mājas vēsturi. Vairāk info skatīt šeit.

Ozolnieku nov., Cenu pag., “Caunītes”, +371 26352395, www.caunites.lv

20. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls “Sapņi”

Jelgavā jau 20. reizi norisināsies Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Festivāla mākslinieki no visas pasaules 2018. gadā no 9. līdz 11. februārim apmeklētājus sola pārsteigt ar krāšņām ledus skulptūrām, to veidošanā izmantojot vairāk nekā 80 tonnas ledus. Šī gada festivāla darbu tēma “Sapņi”. Festivāls ik gadu pārsteidz ar plašāko ledus skulptūru ekspozīciju Ziemeļeiropā, muzikālām šovprogrammām un gaismas šoviem, ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumiem, dažādām aktivitātēm bērniem. Jubilejas festivāls atšķirsies ar to, ka tas notiks trīs dažādās vietās – Jāņa Čakstes bulvārī, Hercoga Jēkaba laukumā un Pasta salā.

Jelgava, Pasta sala, Jāņa Čakstes bulāris, Hercoga Jēkaba laukums. Vairāk informācijas: www.festivali.jelgava.lv

Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī arvien iepazīsti un atklāj ko jaunu!

Ziema ir īstais laiks, lai apgūtu un iepazītu ko jaunu un līdz šim neizzinātu, tāpēc ziemas mēnešos apmeklētāji aicināti piedalīties tematiskajos tūrisma vakaros un caur vakara viesu pieredzes bagāto stāstījumu iespēja aizceļot gan uz siltām, gan aukstām zemēm.

Savukārt izzinoši radošajās nodarbībās ikviens varēs likt lietā savu talantu un prasmes, izgatavojot kādu praktisku lietu, kas sildīs sirdi.

Iepriekš minēto var apvienot ar interaktīvo ekspozīciju apmeklējumu, lai iepazītu Jelgavas vēsturi laika griežos un uzzinātu notikumus, kas te risinājušies pirms vairāk nekā 750 gadiem. No Torņa skatu laukuma iespēja vērot pilsētas sniegoto panorāmu, bet Lielupes palienes pļavās saskatīt savvaļas zirgus. Torņa 8.stāvā atrodas franču restorāns, kas aicina baudīt karstus dzērienus un izsmalcinātu maltīti senatnīgā atmosfērā.

Nosūti elektronisku pastkartīti! Torņa pirmajā stāvā, tūrisma informācijas centrā, ikviens saviem draugiem un tuviniekiem var nosūtīt bezmaksas virtuālu sveicienu – elektronisku pastkartīti no Jelgavas, ko adresāts saņems savā e-pastā.

Zināšanai! Dalība izzinoši radošajās nodarbībās un tematiskajās lekcijās jāpiesaka iepriekš.

Jelgava, Akadēmijas iela 1, + 371 63005447, www.tornis.jelgava.lv

Ā.Alunāna memoriālais muzejs

Apmeklētājus ziemā gaida ciemos arī Ā. Alunāna mājā, kur interesentiem ir iespēja iepazīt un izzināt latviešu teātra tēva radošo mantojumu romantiskā 19. gadsimta noskaņās, vienlaikus nesteidzīgi aplūkojot mākslas darbu izstādi un izbaudot tā laika Alunānu ģimenes atmosfēru.

Jelgava, Filozofu iela 3, +371 63021180, www.alunans.lv.

Latviešu strēlniekiem pa pēdām

Ziemassvētku kauju muzejā interesenti aicināti iepazīt Pirmā pasaules kara vēsturi vietās, kur pirms simts gadiem notika leģendārās Ziemassvētku kaujas. Iespēja doties bezmaksas ekskursijās katru dienu (no pirmdienas līdz svētdienai) no pulksten 10.00 līdz 16.00, kā arī doties meklēšanas spēlē “Izlūku taka Ziemassvētku kauju muzejā”, kurā ietverti izzinoši, atjautīgi un fiziski uzdevumi, kas būs jāpaveic muzeja iekštelpu un brīvdabas ekspozīcijā, treniņu laukumā un mežā. Uzdevumi pamatā paredzēti ģimenēm ar bērniem, bet spēlē aicināts piedalīties ikviens.

Ziemassvētku kauju muzejs Jelgavas nov., Valgundes pagasts, “Mangaļi”, +371 28349259, 67228147, www.karamuzejs.lv

Slido!

Jelgavas Ledus halle

Vairāk informācijas, slidošanas laiki un grafiks: www.skzemgale.lv/ledus-halle/, +371 63007220.
Jelgava, Rīgas iela 11

Ozo halle

Vairāk informācijas, slidošanas laiki un grafiks: www.ozohalle.lv, +371 26604863, 63050615.
Ozolnieki, Stadiona iela 5b

Slēpo Ozolniekos!

Uzbērtais kalns

Kad zemi klāj pietiekami bieza sniega segas kārta, tad jāauj kājās slēpes un jādodas kārtīgi izslēpoties ar distanču slēpēm Ozolniekos pie Uzbērtā kalna. Šeit ziemas aktīvās atpūtas cienītājiem sniegotos laika apstākļos pieejama īpaši izveidota slēpošanas trase 2,5 km garumā. Savukārt paši mazākie ziemas priekus var baudīt, laižoties lejup no kalna. Slēpošanas un citu ziemas prieku baudīšanai nepieciešamo inventāru jāsagādā sev pašam.

Ziemīgi braucieni zirga pajūgā un izjādes ar zirgu!

Ziemā, sniegam pārklājot zemi, Jelgavas apkaimē ir iespējams doties pasakainā ziemas piedzīvojumā – braucienā kamanās vai izjādē ar zirgu vai poniju. Tas būs skaists papildinājums ne vien individuāliem izklaides un atpūtas pasākumiem, bet ļaus izbaudīt neaizmirstami jaukus piedzīvojumu mirkļus kolēģu lokā.

Izjādi zirga mugurāvai ar braucienu ar kamanām pa sniegotiem meža un lauku ceļiem aicina izbaudīt:

  • Brauciens ar kamanām “Ķirpju Stallis”, Jelgavas nov., Līvbērzes pag.,“Baltās mājas”, +371 22848459
  • Izjāde ar poniju “Reinas zirgi”, Jelgavas nov., Lielplatones pag., +371 26378639
  • Izjāde ar zirgu zirgaudzētava “Princis”, Ozolnieku nov., Cenu pag., Brankas, +371 26563936, 20206039
  • Izjāde ar zirgu saimniecībā “Mazmušķu zirgi”, Ozonieku nov., Cenu pag., “Mazmušķi”, +371 29140535, 29552446

Pirts rituāli labsajūtai

Pēriens ar dažādām zāļu un zaru slotiņām, uzlējumiem un citi pirts rituāli ziemas mēnešos būs jo sevišķs baudījums ķermenim un garam. Pirts rituālus var baudīt:

“Pārlielupes pirtnieki” – Jelgava, Cukura iela 13, +371 26370100, www.parlielupespirtnieki.lv

„Veclīču pirts”pirtnieka pakalpojumi, kā arī aromātiskās kāju vannītes, smaržīga ķermeņa skrubju pagatavošana, nesteidzīga atpūta pie karsta aromātiska dzēriena krūzes, +371 26858656, 29344404. Jelgavas nov., Jaunsvirlaukas pag., +371 20007065, www.senlici.lv

Baudi nesteidzīgu un romantisku atpūtu ziemā!

 Hotel Jelgava
Viesnīca "Jelgava"

Četrzvaigžņu viesnīcā varēsiet baudīt romantisku un nesteidzīgu atpūtu pašā Jelgavas sirdī.
Jelgava, Lielā iela 6, +371 63026193, 63023349

Atpūtas komplekss "Grantiņi"

Ērmiķu karjera krastā, meža ielokā ikviens var baudīt ziemas ainavas un iedvesmoties atpūtai.
Jelgavas nov., Svētes pag., "Grantiņi 1"

Berķenes muižas viesnīca

Ietinies mājīgā omulībā un piparkūku smaržā, kopā ar draugiem, kolēģiem vai ģimeni, cepot un greznojot piparkūkas vai vienkārši esot kopā un svinot dzīvi.

Iepriekš veicot rezervāciju +371 29252565 (Ilze) vai 29228580 (Aldis), Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., Jelgavas nov., Vilces pag., Ziedkalne

Nobaudi maltīti no ziemas sezonas ēdienkartes!

Hercogs ziemas piedavajums
Restorānos un kafejnīcās Jelgavā un apkārtnē var baudīt ziemas sezonas ēdienkarti, kurā iekļauti ziemas laikam atbilstoši ēdieni un dzērieni.
Jelgavā

Jelgavas novadā

Ozolnieku novadā

Atklāj vietējās garšas!

Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā saimnieko čakli ļaudis, un te top daudz un dažādi vietējie labumi un gardumi, ko iespējams arī nobaudīt. Ceļotāji ir aicināti doties ciemos uz vietējiem uzņēmumiem un saimniecībām, kur saimnieki sagaidīs, pastāstīs par savu produkciju, ļaus to nogaršot un arī iegādāties. Apmeklējumam un degustācijām iepriekš jāpiesakās.

Veselīgi gardumi un mīļi sīkumi

suveniri daba07

 

Pasākumu plānu nedēļai skatīt šeit!